Weather Updates


St. Anthony of Padua Alumni and Friends

Dues and Donations received for 2004-2005 (Fiscal Year 7/1/04 through 6/30/05)

1934
FLORENCE E. BUSH


1937
MARY (KENEGHAN) BOLTZ
DOROTHY (SINGER) GALLAGHER
MARY (SUTTER) PURCELL


1938
J. EDWARD BARRY
ALICE (KRESS) BECHTLOFF
THEODORE A. DADA
HELEN (SIZING) FLYNN
SR. MARY LOIS GOLDNER
RITA (CONDON) KAVANAUGH
MARTIN F. KRESS
ANNE M. O’MALLEY
JOHN E. PRUGGER


1939
MARION T. McCARTHY
MARY (CARTER) POORMAN
ROBERT F. PRUGGER


1940
RUTH (HUGHES) BURTON
MARY (FARRELL) CAPORIN
PATRICIA (RYAN) EGGLESTON
JAMES E. GLAVIN
DOROTHY C. HEFFRON
SR. MARY ALFRED HOLDREDGE
JOHN F. McSWEENEY
ELIZABETH (LEAHY) MURRAY
CHARLES P. READ


1941
SR. HELAINE BULTMANN
CATHERINE A. FARRELL
MAURICE W. POMFREY
LOUISE (NUTE) ROWE
ALYCE (DONEGAN) SARONEY
CHARLES E. TOOLE


1942
JOHN F. CAPPON
ROBERT C. CONDON
MARGARET (DRISCOLL) CRONIN
JOHN E. DORFER
THOMAS V. GRACE
JOHN F. HENNESSY
NELSON J. HOWE
MARY ELLEN LANE
MARGARET (CAMPBELL) McGUIRE
DONALD F. POMFREY
DORIS (JOYCE) WHITBREAD


1943
ISABELLE (O’BRIEN) CARTER
JOHN F. HEFFRON
JAMES E. LUKE
ROBERT F. McCARTHY
DOROTHY (KINSLOW) WEBER


1944
KATHLEEN (McCARTHY) CALIVA
JAMES M. CHRISTY
ELIZABETH (HURTIBUS) ESCOBEDO
PATRICIA (GLESSING) LAFRANCE
LAWRENCE M. LYNCH
NORMAN J. MARTIN
LUCILLE A. MASCHIRI
J. PATRICIA (DONEGAN) McCARTHY
M. CAROLYN (KELLY) McMURTRIE
JAMES E. McSWEENEY
DOROTHY O’MALLEY
JEAN (ALBERTSON) PETRUS
JAMES P. SAVAGE
MARY (CAMPBELL) SHANNON
SR. MARY M. SINGER
JOHN W. SPENCER
JOAN (ROBINSON) UHLE
RICHARD F. WALSH


1945
MARY (CLYNE) BUSH
JOHN L. CULLEN
MARY (DINEEN) FREDING
JAMES P. GORMAN
PAUL J. HEFFRON
JULIANNE (HOPSTEIN) HUNDSHAMER
ROBERT J. McLAUGHLIN
MARY (DAVITT) MESHKOFF
WINIFRED (CREAMER) MESSMER
KATHLEEN (LANE) RICE


1946
WALTER R. CHRISTY
JEAN (SIMON) CLANCY
MARY (LOEHR) COON
MARGARET (O’BRIEN) RUGGERI
DONALD J. SAVAGE
NOREEN (MAHONEY) SHERMAN
THERESA (LUTZ) WEISS


1947
RICHARD J. BARCLAY
IRENE (BABER) BARUTIS
NANCY A. BYRNE
TERRANCE P. CONNORS
PEG (BANNON) DERMADY
MARJORIE (HUEBER) KENNEY
LAWRENCE B. LANE
EDWARD C. LATOSEK
J. EILEEN (MAHONEY) McGUIRE
VIRGINIA (HOWARD) MELESKI
CATHERINE (TIBY) PELLIKKA
T. RICHARD RILEY
LEO J. SHEEHAN
MARY (SHAVER) SOPCHAK
REV. WILBUR J. VOTRAW
ROBERT L. WALSH
ELIZABETH (SCHWENDERMAN) WISE


1948
EDWARD J. BYRNE
MARGARET (BURKE) EARLY
THOMAS C. FOSTER
LAWRENCE F. FRANZ
PAUL L. GAFFNEY
MARIAGNES (O’BRIEN) GIERS
PAUL J. GIERS
DOLORES (LOGAN) HALBIG
MARGARET (SMITH) HALE
PAUL M. HANRAHAN
CELIA B. JONES
ELLEN (DAVITT) KEOHANE
HANNAH (CRAVEN) McGUIRE
NANCY (MOYNIHAN) MULROONEY
MYRON J. MUSELL
WILLIAM A. NELSON
MARY T. ST. PIERRE
MARCY J. SINGER
JOANNE (HORN) SKEVAL
MARNA (O’CONNOR) THOMAS


1949
JERROLD G. BISSON
ANN (GOSS) CATANZARITA
JANET (WALSH) CONNOR
MARY ELLEN (TIBY) DRABOT
SYBILL (SHAVER) GEISLER
ROBERT J. GLESSING
JANET (GRANT) LEEB
DONALD A. McCALL
JOSEPH W. MULROONEY
KATHLEEN (BYRNE) NELSON
JOAN (HURTIBUS) OSTERHOUT
BARBARA (SANDRO) PALONI
WILLIAM A. SCHUH
GRACE (ESPER) SUPPLE
CECELIA (RHODE) WALSH


1950
MARILYN (O’BRIEN) BERTALLI
BEVERLY (SMITH) BURNS
ELLA (DOUGHERTY) COCHRANE
JOSEPH M. DAVITT
MARLENE (STIRNER) DOUGLAS
MICHAEL F. DOWNES
ALICE (CAMPBELL) ESPOSITO
JOAN (FITZGERALD) FEYERABEND
JOAN (HEITZMAN) GORMAN
ROSALIA A. HORN
BERNARD T. JOYCE
CATHERINE (CREED) LUKE
BARBARA (HOPE) MAHAN
RICHARD F. MAHAN
PATRICIA (HORN) MAHER
CARROLL P. McGUIRE
FRANCIS J. NELSON
VIRGINIA (SHEEDY) REDINGTON
WILLIAM P. REDINGTON
ELIZABETH (HEIM) SHANAHAN
CAROL F. SMITH
JOHN F. TRAIT, JR.


1951
STEPHANIE (SUROWICK) BARCLAY
JACK CLANCY
MARY (CONDON) CLANCY
ALBERT C. CLARK
FRANCES (CAMPBELL) CUSANO
JOAN (MORGAN) DOWNES
RICHARD C. DURANT
WILLIAM O. FEYERABEND
PATRICIA (BYRNE) FIELD
JOAN (GEHM) HILLENBRAND
DORIS (MONTGOMERY) McGUIRE
LEONARD J. MOWINS
BARBARA (BOLAND) NOONAN
JOHN M. NOONAN
DOROTHY (REDINGTON) O’BRIEN
THOMAS J. O’CONNELL
FRANCIS O’CONNOR


1952
CARLTON R. ANNIS
NANCY (KIMBALL) BATES
MARY (KELLEY) BROWN
BARBARA (VOTRAW) DELANEY
ROSEMARIE DIMENTO
JOHN E. DONOHUE
SR. JOAN HARRINGTON
MARILYN (JONES) HEWITT
RICHARD J. LOWERY
JAMES N. LUTZ
LOUISE (O’REE) MASER
THOMAS F. MOFFITT
CECELIA (FITZMAURICE) MULVEY
ANDREW WALKER
CHARLES R. WHELAN


1953
MARY (NELSON) BRADBURY
SR. MAUREEN BURNS, CSJ
JOHN F. CAMPBELL
MARYALICE (GLESSING) CLIFFORD
JOAN (FORGET) DONALDSON
THOMAS E. DONALDSON
KATHLEEN (KENNEDY) DWYER
GERMAINE (DOSTER) FARWELL
PATRICIA (MAHAN) GAFFNEY
MARGARET (LANE) KING
MARYLEE (HARRIS) KONDRATOWICZ
ODETTE (O’BRIEN) LAMIRANDE
BARBARA (DIGNEY) LIPARI
MARGARET (STETLER) RIVITO
RICHARD L. ROBINSON
NICOLETTA (DI MENTO) SCIBILIA
CATHERINE (KLIX) STRATTON
GAIL (NETTLETON) WESTFALL
JUDITH (FLOOR) WOLF
JOANNE (BARCLAY) YOUNIS


1954
MARGARET (HARTNETT) BAILEY
DONALD S. BUCKLEY
KATHLEEN (DWYER) GILLETTE
MARGARET (SAWMILLER) JOHNSON
ROBERT W. MORRISSEY
THEODORE G. RAUS, JR.
SHIRLEY (HOOSOCK) ZACCARI


1955
JOHN C. BAKER
CARMEN (PARODY) BENGAR
WILLIAM H. BOWEN
JAMES E. CROWELL
BEVERLY (HURTIBUS) GREEN
JANET (CLARKE) LANGELOTTI
PAUL D. LANGLEY
RUTH (CAIN) LONGO
MARIE (KEYES) MASTRACCO
THOMAS J. REARDON
RICHARD G. SHEERAN

1956
MARGARET (BURNS) CILURZO
JAMES H. CUMMINGS
JAMES F. FITZGERALD
KATHLEEN (BARRETT) FLANAGAN
MARY (VOLL) JANKOWSKI
DAVID R. KELLY
THERESE (COONEY) KELLY
RONALD D. KOWALSKI
THERESA (McINTYRE) MULCAHY
DONALD L. NICHOLAS
JOANNE (VIRAG) O’BRIEN
ANN (McLEAN) RYAN
ROSEANN (TIBY) SHANAHAN
PATRICIA (SNYDER) SLOAN
DONNA (MUNFORD) WISE


1957
FRANCIS P. HARTNETT
MARY (DUPEE) HILLENBRAND
DENNIS D. LARONDE
SR. MAUREEN MOFFITT, CSJ
NANCY (CAMPBELL) PALUMBO
MADELYN (GRAZIANO) RENI
MARY (KELLY) RYAN


1958
SUSAN (BROWN) BARRETT
MARY (SHARKEY) CERRA
JOHN J. DOLAN
CAROL (WOOD) FELLOWS
EDWARD W. GANLEY
ALBERT J. GEHM
JOANNE (McHALE) HAIR
THOMAS J. HARTNETT
M. VAUGHN (HALPIN) HAYES
DAVID E. HORN
JOYCE (HORNICK) KIELOCH
MARY (DeROCHE) KLEHR
PATRICIA R. MORRISSEY
DONALD E. PARODY
MARY (CANNING) RICCIARDI
ANN (HARTNETT) SCHATTNER
CARMELINA (STILLITANO)
STAPLETON
ANN (BRADSHAW) STONE
BARBARA (HEFFRON) ZWOLAK


1959
THERESA (SAYRE) AUSMUS
EDWARD CAREY
JOHN J. DE ROCHE
PAUL G. DUNLAVEY
JAMES DUPEE
MARGARET (GALLAGHER) DUPEE
BERNARD L. FRANK
JUDITH (COMMINS) FRANK
KATHERINE (ARBOGAST) GARDNER
KATHLEEN (STIRNER) GRAHAM
RICHARD J. GRAZIANO
DANIEL HARRINGTON
PATRICIA A. HOUSTON
MARYANNE (QUINN) LESNIAK
AGNES (BALL) MacMASTER
JUDITH (TAYLOR) MILES
TIMOTHY J. NOONAN
T. BRENDAN WHELAN


1960
JAMES M. BURNS
PATRICIA (GALLAGHER) CAREY
WILLIAM J. DEAN
LOUIS B. DIMENTO
PATRICK M. DOLAN
ROBERTA (NEWMAN) DOLAN
MARY (REARDON) DURHAM
PATRICIA (CARDINAL) GANLEY
DENISE (GANLEY) GEHM
KATHLEEN (HARRINGTON)
HARTNETT
MARY (WIDOWSKI) KANANEN
DENNIS M. MARTYNS
GERALD M. NAPIERSKI
CAROL (SMITHLING) NOONAN
WILLIAM P. O’KEEFE, JR.
NANCY (BOWLER) PARODY
JOSEPH REDMOND, JR.
NANCY (LOVE) ROMANO
ANNE (THOMPSON) SMALL
CAROL (NIEDZWIECKI) WISNOSKI


1961
CHARLEEN M. ARNOLD
RICHARD M. BERKERY
NANCY (CARDINAL) DIXON
THOMAS A. DUFFY
ROBERT J. DWYER
FRAN A. FARNETT
SUZANNE (BAILEY) FIFIELD
ROBERT W. FISHER
CAROLYN (DENARDO) GRIEB
LINDA (BUSKEY) LeBLANC
JOHN E. LONG
CHARLES E. LUKE
HELENE (BUETTNER) McALEESE
JAMES B. McKENNEY
JUNE (STEWART) McLAUGHLIN
KATHLEEN (McINTYRE) McMANUS
MARSHA (BRANISH) PROSS
WILLIAM H. SHIRTZ
RONALD P. TURCOT
RICHARD E. WOOD


1962
WILLIAM C. BOWERS
KATHLEEN (JOHNSON) FIUMANO
EDWARD W. LONG
ANN (HARRINGTON) McDONALD
DONALD E. McINTYRE
FRANCIS T. QUINN, JR.
ROSEMARY STAPLETON
ROSEMARY (McDONALD) TURCOT
MARY (HARTNETT) TURNER
MAUREEN (SHIELDS) WALKER
FRANCES (MARSJANIK) YEAZEL


1963
NILES F. BELL
CHRISTINE (MASLINSKI) CHESEBRO
MICHAEL W. DAILEY
DONNA (BEHAN) SHIRTZ


1964
PEG M. DOLAN

SUSAN (CZEBATOR) DOMBROSKE
JOANNE (STAPLETON) NICHOLSON
RICHARD K. PECK
THOMAS L. RYAN
RAYMOND F. SHIRTZ
MARY (BROWN) STAUB
JAMES B. TOOLE


1965
DAVID BERKERY
FRANK T. BEYER
DOREEN (McHALE) BOSCH
JOAN (GUSTAFSON) HIRSH
GARRY A. LUKE
JAMES E. McINTYRE
TED P. MILLER
LINDA (PASTELLA) QUINN
THOMAS B. QUINN
VALERIE (BUTKINS) ROBBINS
JAMES F. SULESKY
KRISTEN (SHULTS) TOOLE
LYNN M. TOWNSEND


1966
CYNTHIA (TUPPER) CARTER
KATHLEEN (WATSON) CLEMONS
JAMES DRISCOLL
THERESA (KITTS) DRISCOLL
RICHARD J. GAY
LAWRENCE S. HOFFMANN
ANN (BEYER) LLEWELLYN
J. THOMAS MURA
SR. MARY ELLEN SHIRTZ
FRANK B. SISTO
WILLIAM L. TOWNSEND
MICHAEL J. VAN BEVEREN


1967
BONNIE (McHALE) BOEZEMAN
KATHLEEN (PELKEY) CASE
PATRICK D. CASE
MICHAEL J. DEMPSEY
SR. ELIZABETH GIARRUSSO, CSJ
ELIZABETH (STAFFA) LYDON
HAROLD A. PALLONE
PATRICIA (GORMAN) PALLONE
MARY (CONNOR) SLEDZIONA


1968
ROSANNE (ESCE) DEMPSEY
ANN (BYRNE) GORTON
MARILYN (McINTYRE) GUINN
KAREN (CAROLIN) KEEFE
T.MICHAEL KITTS
ANN (NAUGHTON) VAN BEVEREN


1969
KATHLEEN (VIRAG) KANE
KATHLEEN (CORBETT) SAVAGE
KATHLEEN (MARONEY) TURLICK


1970
PATRICK D. CANNING
PHILIP A. DUFFY
ANNE (DIGLIO) FILLINGER
CHRISTINE (VAN BEVEREN) GANLEY
MARY (CARBACIO) GREGORY
MARY (CALLAGHAN) GUANCIALE
LINDA (FISH) McMAHON
BERNARD R. QUINN III
JUDY (DALEY) TAYLOR
ANN (CALLAGHAN) WRIGHT
JAMES P. WRIGHT


1971
JEANNE (THIBAULT) BERGQUIST
PAUL J. BYRNE
MARY K. HUEBER
STEPHEN J. LONG
DENISE E. McCANN
MARGARET M. O’HARA
THERESA (SHIEL) SNYDER


1972
JAMES GLAVIN


1973
ANET (MILLARD) FINNEGAN
CAROL (GORMAN) FRANZ
JOSEPH E. FRANZ
CYNTHIA (KARAFFA) FUCCILLO
DOLORES (DEROCHE) GRACE
ARTHUR HARTMAN
CLARICE (AURELI) HARTMAN
DOREEN (HART) McCARTHY
PATTY (BARRY) MENOTTI
JAMES S. VALES


1974
EDWARD GLAVIN
CHARLOTTE (VICKERY) GLAVIN
JANET E. McINTYRE
MARY (BERTALLI) McINTYRE
KATHLEEN (BARRY) MORAN
DANIEL J. SAVAGE
MAUREEN A. SULLIVAN
FRIENDS OF ALUMNI
LARRY E. BEYER
KATHLEEN B. BYRNE
LAURENCE E. COLLINS
EVELYN M. COLOMB
J. ROLAND CRANER
SHARON K. CROSIER
MILDRED DIGLIO
LINDA M. DRISCOLL
REV. WILLIAM C. ESPOSITO
MAUREEN A. HARTNETT
RITA M. KASKY
WILLIAM T. KINNE
MARCIA M. LYDON
BARRY W. McCANN
RICHARD B. McENTEE
GEORGE R. MILLARD
NOREEN MILLS
JOSEPH PALLONE
MARY PALLONE
THOMAS J. REILEY
CATHERINE R. SEIBERT
EDWARD J. SHANAHAN
FRED J. SNYDER


 
St. Anthony of Padua School